• Ugrás az elsődleges navigációhoz
  • Skip to main content
  • Ugrás az elsődleges oldalsávhoz
Budadoboz Kft.

Budadoboz

  • Rólunk
  • Kartondoboz
  • Tároló doboz
  • Csomagküldés
  • Költözéshez
  • Süteményes doboz
  • Egyedi gyártás
  • Papírdoboz
  • Térkitöltő
  • Blog
  • Kapcsolat

A csomag címzés aranyszabályai

Hajmási Gábor · 2021. február 17. · Szólj hozzá!

A csomag címzés egyszerűnek tűnik, mégis előfordul, hogy a pontatlan vagy rossz címzés miatt nem jut el a csomagunk a címzetthez. Ha meg akarunk spórolni magunknak egy adag felesleges bosszússágot és többletkiadást, tartsuk be a címzés aranyszabályait!

Hova kerül a címzés?

Ha mi csomagoljuk a terméket, válasszunk tiszta, világos csomagolóanyagot (ez a legtöbb esetben egy kartondoboz lesz), és a doboz legnagyobb felületére helyezzük el a címzést. Fontos, hogy a feladás előtt távolítsuk el az esetleges korábbi címzéseket, címkéket!

A címzés formátuma hasonlít a levélcímzéshez, vagyis a bal felső sarokba kerülnek a feladó, jobb alsó sarokba a címzett adatai.

Mit kell tartalmaznia? 

A csomag címzés aranyszabályai.
Kép forrása: https://unsplash.com/@rae_1991

Először nézzük, mit kell tartalmaznia egy belföldre feladott csomag címzésének:

  • Feladó – Itt a teljes nevedet, pontos címedet kell megadni.
  • A címzett (vagy címzettek) neve/nevei – A címzett teljes nevét is meg kell adni. Ha egy nagyobb cégnek küldesz csomagot, de tudod a célszemély nevét is, írd rá mind a cég teljes nevét, mind a személy nevét.
  • A rendeltetés helye – ez a település nevét jelenti. Ha nagyobb településre küldesz csomagot, érdemes a kerület sorszámozását is odaírni. (pl. Budapest, XIX. kerület).
  • Címhely – a címhely nagyon fontos! Érdemes e-mailben, telefonon előzetesen egyeztetni a címzettel a pontos címhelyet, mert az online felületeken nem mindig találjuk meg az egzakt címet. A pontos címhelyen múlik az, hogy a futár és a csomagod is célba érjen! Meg kell adnod a közterület nevét, jellegét (utca, út, tér, köz, körút, sugárút stb.), a házszámot, a lépcsőház számát, emeletet, ajtót. A kapucsengő számát és bármilyen olyan információt is érdemes odaírni, ami segítheti a futár munkáját (pl. hogy jut be a házba, át kell mennie egy átjárón ahhoz, hogy a címzett kaputelefonjához jusson stb.)
  • Irányítószám – nagyon fontos, hogy jól add meg az irányítószámot! Ha csak a címhelyet és a település nevét tudod, akkor elég, ha bepötyögöd az adatokat a posta irányítószám-keresőjébe és máris meglesz a pontos, négyjegyű számsor.

Ha külföldre adunk fel csomagot, érdemes a címzettel egyeztetni az adott ország címezési szokásairól, és az irányítószám specifikus formátumáról.

Mi a szabály, ha postán adom fel?

Ha postán szeretnénk feladni a csomagot, a címzést elkészíthetjük kézzel és géppel. Amennyiben kézzel írjuk a címzést, a következőre kell figyelni:

  • legyen olvasható a szöveg, lehetőleg írjunk nagy, nyomtatott betűkkel és ne használjuk aláhúzásokat
  • használjunk jól fogó, kék tintát
  • ne maradjon ki semmilyen fontos adat
  • a csomagcímkét a doboz legnagyobb felületén helyezzük el, jól látható helyen.
  • ne legyen meggyűrődve a csomag címirata

Akkor sem kell kétségbe esni, ha a kézírásunkat mi magunk is alig tudjuk elolvasni. Szerencsére a futárszolgálatoknak és a Magyar Postának van online címiratkitöltő szolgáltatása. Így ha az online felületen logikusan haladva írjuk be a szükséges információkat, nem hagyunk ki semmilyen lényeges információt és biztos, hogy olvasható lesz a csomagcímke! Miután kinyomtatjuk az elkészült címzést, a csomaggal együtt vigyük a postára, a feladás során az ügyintéző felragasztja a címiratot a dobozra.

A csomag címzése, ha postán adom fel.
A kép forrása: https://unsplash.com/@curology

Mi a szabály, ha futárszolgálatnál adom fel?

A futárszolgálatok igyekeznek minél kényelmesebb, felhasználóbarát szolgáltatásokat nyújtani. Mielőtt kiválasztjuk a szolgáltató céget, érdemes kicsit utánaolvasni, hogy milyen feltételekkel, árakkal dolgoznak. Amennyiben rendszeresen szeretnél csomagokat feladni, érdemes azt is megnézni, hogy milyen kedvezményeket adnak az adott cégek a visszatérő megrendelőknek!

És ha rendszeresen szükséged van dobozokra, menj biztosra, rendelj tőlünk minőségi, akár egyedi igények alapján elkészített dobozokat!

A futárcégek online csomagküldő felületeinek használatával egyszerűen küldhetünk csomagokat háztól házig.

Hogy kell használni az online csomagküldő felületeket? 

Kép forrása: https://unsplash.com/@benchaccounting

A kézi címzés mellett fontos, hogy képben legyünk az online csomagküldő felületek működésével. A legtöbb cég felülete felhasználóbarárt, logikus. Haladjunk lépésről lépésre. A Fedex oldalán például a következő lépésekkel tudjuk megcímezni a csomagunkat.

Címzés

Először is meg kell adnunk a saját adatainkat: név, vállalat neve, az országot a legördülő fül alapján választjuk ki, ezután a város, a pontos cím, telefonszám, e-mail. A felület jobb oldalán pedig megadjuk a címzett nevét, a vállalat nevét, pontos címét, értesítési e-mailcímét. A címzett esetében érdemes beikszelni, hogy vállalati vagy magán címről van-e szó.

A csomag adatai

Ezután tovább lépünk, itt a csomag adatait kell megadnunk. Választhatunk a cég által felajánlott csomagolás típusai közül, de természetesen választhatjuk a saját, egyéni csomagolást is. Ebben az esetben érdemes kiszámolni a felületen az általunk küldött csomagra vonatkozó tarifát. Beírjuk a csomag méreteit (hosszúság (H), szélesség (Sz) vagy magasság (M)), súlyát, szállítási értékét, tartalmát.

Ezek az adatok különösen akkor fontosak, ha külföldre küldjük a csomagot. Ilyenkor a csomag tartalmát angolul írjuk le, tételesen, a pontos mennyiséget megadva és az egyes tételeket vesszővel elválasztva.

Feladás és kézbesítés dátuma

Ezután kiválasztjuk a feladás dátumát és a kézbesítés dátumát. Ha regisztrált felhasználók vagyunk, akár tíz napra előre tervezhetünk (és akár különböző kedvezményeket is igénybe vehetünk), viszont ha csak egy csomagot szeretnénk feladni, nem kívánunk regisztrálni, szűkebb lesz a mozgásterünk is, csak az adott napot, vagy az azt következő napot választhatjuk ki feladási dátumként.

Fizetés és visszaigazolás

Ezután tovább léphetünk a fizetésre, majd megkapjuk a visszaigazolást. Az egyes futárszolgálatok és az online felületek természetesen eltérhetnek egymástól, érdemes előre átnézni a konkurrencia ajánlatait, hogy a számunkra legoptimálisabb szolgáltatást vegyük igénybe. És olvassuk el alaposan az apróbetűs részeket is, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések!

Mik a címzés szabályai?

Ha belföldre adunk fel csomagot, adjuk meg pontosan a feladó és a címzett nevét, címhelyét, a település nevét és az irányítószámot. Külföldi csomagküldés esetén nézzünk utána az adott ország címformátumának.

Mire figyeljek, ha postán adom fel?

Figyeljünk a megfelelő, biztonságos csomagolásra és a jól látható, jól olvasható címzésre, a címke ne legyen gyűrött, szakadt.

Mire figyeljek, ha online felületen intézem?

Egyeztessünk előzetesen a címzettel a pontos címhelyről, a címzés mellett írjunk be minden olyan plusz információt, ami segítheti a futár munkáját.

Uncategorized

Reader Interactions

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Elsődleges oldalsáv

 

Hullámpapír dobozokat álmodunk, tervezünk, gyártunk és szállítunk a megrendelőink egyedi igényei szerint. Számtalan fajtájú, méretű, típusú és színű papír csomagolóanyagot készítünk, akár kis tételekben is, rövid határidőre.

Friss cikkek, hírek

  • A papírzsebkendő
  • Doboztervezés
  • Díszcsomagolás. Szitanyomás vagy kasírozás?
  • Állateledel csomagolás: 10 hasznos ötlet
  • Mitől lesz sikeres egy élelmiszer csomagolás?

Szolgáltatások

Papírdoboz gyártás

Süteményes dobozok

Költöztető dobozok

Tároló dobozok

Egyedi doboz gyártás

Tegyen próbára minket, kérjen ajánlatot most! Levelet írok Telefonálok

Adatvédelmi tájékoztató ÁSZF

Budadoboz

Copyright © 2023 · Monochrome Pro on Genesis Framework · WordPress · Bejelentkezés